Novinka:

Kontakní rodičovství

od Lucie Harnošové

nyní jako tištěná kniha

Předobjednávka knihy už bohužel skončila. Nyní si ji budete moci koupit v našich kamenných prodejnách nebo na eshopu. 

 • Chcete být svým dětem laskavým a klidným rodičem?

 • Chcete prožívat denně napojení na své miminko? Vnímat jeho klid a spokojenost?

 • Chcete žít naplněný život beze strachu, že něco není v pořádku?

 • Chcete věci dělat přirozeně a jednoduše?

 • Pak je kontaktní rodičovství zřejmě i Vaší cestou!

O čem kniha je:

Tato sedmdesátistránková publikace obsahuje základní informace o jednotlivých oblastech života souvisejících s kontaktním rodičovstvím. Najdete v ní množství užitečných tipů a osobních zkušeností. 

Jedná se o aktualizovanou verzi e-booku 10 principů kontaktního rodičovství.

Do knihy můžete nahlédnout zde


Deset principů kontaktního rodičovství

 • 1

  Těhotenství, příprava na porod, bonding

 • 2

  Kojení, krmení s láskou a respektem

 • 3

  Častý fyzický kontakt

 • 4

  Rodinná postel

 • 5

  Nošení dětí

 • 6

  Bezplenková komunikační metoda

 • 7

  Důvěra v pláč dítěte

 • 8

  Respektující a láskyplná výchova, hranice

 • 9

  Vyrovnaný a harmonický osobní život

 • 10

  Pozor na rady zvenku

Přečetla jsem jedním dechem. Kniha je moc hezky, jednoduše, srozumitelně napsaná a obsahuje dle mého soudu vše podstatné! Znovu mi jejím prostřednictvím bylo připomenuto, že čas letí, že mám vychovávat své děti dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a když se něco nepovede, tak se z toho nehroutit! Věta "Rodičovství nám přináší nádherný dar a příležitost k velkým změnám." se mi moc líbí, budu si ji pamatovat.

Markéta H.maminka 1 dítěte

V textu je bezvadně shrnuto, o čem kontaktní rodičovství je, a výborné jsou i odkazy na literaturu, kde se v případě zájmu lze dozvědět více. Pevně doufám, že zájem o kontaktní rodičovství bude projevovat stále víc rodičů. Naše společnost potřebuje více šťastných a vyrovnaných dětí, ze kterých vyrostou bezva dospělí lidé.

Maria L.nastávající maminka

Velmi dobrá kniha, obzvláště se mi líbí pasáž podporující k naslouchání sobě samému a vlastnímu dítěti namísto poslouchání rad zvenčí. Myslím, že to může pomoci spoustě lidí.

Bohdana K.čtenářka

Právě jsem dočetla a jsem nadšená. Jsem mámou 25 měsíční holčičky a 8 týdenního chlapečka. Principy kontaktního rodičovství praktikuji víceméně instinktivně, ale až s druhým dítětem. Někdy je mi líto, že jsem na to nepřišla dříve. Můj muž mě velmi podporuje a říká „lépe na to přijít vůbec“. Vím, že jsem si mohla ušetřit spoustu trápení, dcerčiných proplakaných dní a nocí, nicméně jsem k ní také změnila přístup a vidím, že je mnohem šťastnější než dříve. Moje druhé miminko a jeho spokojenost překvapuje spoustu lidí v našem okolí a já i díky tomu vím, že něco děláme správně. Ale hlavně poslouchám konečně svůj vnitřní hlas, vnímám signály miminka i dcerky a nad "dobře míněnými" radami od blízkých se jen usmívám.

Kateřina K.maminka 2 dětí

O autorce

Lucie Harnošová

Majitelka Brány k dětem, lektorka a propagátorka kontaktního rodičovství, bezplenkové komunikační metody, zdravého přebalování a nošení dětí. Je maminkou dvou dcer, které ji před 9 lety přivedly k praktikování kontaktního rodičovství i k nadšenému šíření všeho, co ním souvisí, dál. Proto vznikl i obchod s ekologickým zbožím pro děti a celou rodinu. 

Jejím záměrem je propojovat moderní poznatky s šetrným způsobem života, přitom inspirovat v oblasti osobního růstu a výchovy dětí. Na svých kurzech rodičům přibližuje výhody láskyplného a respektujícího přístupu. Zdůrazňuje, že děti nepotřebují, abychom je vychovávali a "předělávali". Naopak je třeba naučit se vnímat, jaké signály nám dávají, protože to jsou velmi moudré bytosti, od kterých se můžeme ledasčemu přiučit. 

Potřebujete pomoc?

Napište mi na lucie@radostsdetmi.cz.

Jsem tu pro vás, ráda vám pomůžu.