Linda Vrátníčková

Tato aktivní maminka tří dětí z Brna vede kurzy vázání šátků a bezplenkové komunikační metody a je také koordinátorkou brněnské pobočky Baby clubu Plaváček. Vystudovala obor zahraniční obchod na Vyšší odborné škole ekonomické v Brně a arabštinu na státní jazykové škole v Brně a Praze. Poté se dále vzdělávala v Institutu pro zahraniční studenty v syrském Damašku.

Díky studiu arabštiny a pravidelnému  cestování po Blízkém východě a zemích severní Afriky měla možnost seznámit se s tamějším stylem výchovy a celkovým přístupem k dětem, který se od toho evropského diametrálně liší. Děti nejsou spolu s matkami separované od zbytku společnosti, právě naopak - rodiny si třeba užívají pohodové večery v restauracích. Tento způsob výchovy dětí a péče o ně se pro ni za roky strávené na východě stal tak přirozeným, že když se jí narodil první syn, začala nabyté vědomosti automaticky používat i ve své domovině.

Po příchodu prvního dítěte se také aktivně zapojila v Baby clubu Plaváček a byla jednou ze spoluzakladatelů jeho brněnské pobočky. Díky spojení s Plaváčkem, pravidelným školením a spolupráci s fyzioterapeuty se začala aktivně vzdělávat také v oblasti zdravého vývoje dětí, psychomotoriky, baby masáží a rehabilitace. Patří mezi nadšené podporovatele kontaktního rodičovství a zdravého nošení dětí, které respektuje aktuální vývoj jejich těla.

Zpět