Lucie Ernstová

Především spokojená máma 3 synů (2012 a dvojčátka 2016), manželka, nadšená kuchařka, zahradnice a výtvarnice. Lektorka předporodní přípravy, kontaktního rodičovství, zdravého nošení a vázání šátků, zdravého přebalování, bezplenkové komunikační metody a kurzů zdravého stravování pro děti, těhotné a kojící maminky i pro celou rodinu. Absolvovala výtvarný obor na vysoké škole. Po studiu pracovala jako šéfredaktorka odborného časopisu v oblasti památkové péče a vedoucí oddělení prezentace a práce s veřejností. Žije na venkově.

Už před prvním porodem se intenzivně začala zajímat o témata kontaktního rodičovství, respektující výchovy a návratu k přirozenému způsobu života s dětmi a své cyklické podstatě. S úctou se věnovala přípravě na přirozený porod, komunikaci s miminkem, odpočinku, zpracování traumat z dětství a dalším důležitým tématům souvisejícím s porodem. Díky tomu, že byla připravená a otevřená praktickým zkušenostem jiných, které bedlivě ověřovala a sama hledala tu nejčistší a nepřirozenější cestu, prožila dvě nádherná těhotenství, intenzivní, krásné a transformující porody, z nichž se velmi brzy zotavila a v současné době si užívá mateřství.

Částečná odloučenost, která souvisí s životem na venkově, ji brzy vedla zpět do města, kdy se rozhodla své zkušenosti s přirozeným porodem a rodičovstvím předávat dalším maminkám a těhotným ženám. Pořádá přednášky na téma osvědčené tipy pro nastávající maminky, kontaktní rodičovství a zdravé stravování. Poskytuje individuální poradenství vázání nosících šátků a zdravého přebalování. Vede podpůrné skupiny kontaktního rodičovství a nově se věnuje také kontaktnímu rodičovství a podpoře maminek s dvojčaty.

Jejím cílem je podpořit maminky v období těhotenství a přípravy na přirozený porod a také v péči o děti a domácnost. Pomáhá jim nacházet cesty, jak být spokojenou mámou, jít si svou vlastní cestou a nalézt harmonii v rodinném životě. Je přesvědčená, že je možné prožít harmonický a přirozený porod podle svých potřeb a svobodné volby už na poprvé bez předchozích negativních zkušeností. Když je maminka dobře vyladěná a připravená, ví, co chce, umí si o to říci a důvěřuje svému tělu, miminku a především porodnímu procesu.

Více o mně najdete na mém webu Spokojená máma.

 

Zpět