"Kontaktní" vánoční dárek pro vás 🙂

Moc mě těší, že jste tady - užijte si videa! Doufám, že z nich načerpáte pořádnou porci inspirace a že vás čeká i plno příjemných "aha" momentů.

                                                                                                                            Lucie Harnošová

Kontaktní rodičovství zahrnuje úžasné spektrum aktivit a přístupů, které vám pomohou vytvořit si s vašimi dětmi hluboký a důvěrný vztah. Proto jsme na toto téma natočili více podrobnějších videí, které budeme zpřístupňovat v průběhu celého pětitýdenního programu Radost s dětmi.

Bezplenková komunikační metoda 1. část

Děti dodnes vyrůstají bez plenek v polovině světa a i u nás je bezplenková komunikační metoda stále oblíbenější. Lucie Harnošová vám ukáže, že je to velmi jednoduchý a přitom nečekaně obohacující způsob, jak pečovat o nejmenší děti. Seznámí vás také s užitečným vybavením, které vám bezplenkování velmi usnadní.

Bezplenková komunikační metoda 2. část

Dá se bezplenkovat i v noci nebo mimo domov? A co dělat, pokud dítě najednou přestane spolupracovat? Ve druhé části své přednášky Lucie Harnošová probírá časté dotazy rodičů týkající se bezplenkové komunikační metody. Shrnuje také řadu jejích výhod – ať už zdravotního, finančního, ekologického či hygienického rázu.

Kontaktní rodičovství 1. část

První seminář na téma kontaktní rodičovství Lucie Harnošová zaměřila na fyzický kontakt s dítětem, který je pro něj i pro rodiče přirozený a velmi příjemný. Sdílí své zkušenosti se společným spaním celé rodiny v jedné posteli, masážemi, nošením dětí v nosítcích či šátcích a kojením. Vyvrací také častý předsudek, že častý tělesný kontakt může dítě nenapravitelně "rozmazlit".

Kontaktní rodičovství 2. část

Ve druhém videu o kontaktním rodičovství Lucie Harnošová  probírá zejména kojení a důvěru v pláč dítěte. Otevřeně také mluví o svých dvou zcela odlišných porodech a přidává i tipy, jak se na příchod potomka co nejlépe připravit nebo co dělat, pokud všechno nedopadne úplně podle našich představ. Na láskyplnou nápravu totiž není nikdy pozdě.