Zlatý klíč

Jak si užít rok 2017 v "naladění" na rodinu

Lucie Harnošová

Lucie Harnošová

majitelka Brány k dětem a lektorka kontaktního rodičovství

Ještě před pár lety sháněla Lucie Harnošová ekologickou výbavičku pro svou prvorozenou dceru na zahraničních e-shopech. Aby si české maminky mohly moderní látkové pleny, šátky  i další pomůcky pro nošení dětí "osahat" a nebo rovnou vyzkoušet, založila v roce 2007 v Brně obchod Brána k dětem. Nyní má již pět poboček i vlastní e-shop. Své zkušenosti s kontaktním rodičovstvím, nošením dětí i bezplenkovou metodou Lucie dále předává na svých kurzech. Spoluorganizuje také konferenci Aktivní rodičovství.
lucieharnosova.cz


Michala Měřínská

make-up artistka a stylistka

Provází ženy světem vědomé ženské krásy a ukazuje jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou ženské duše. Učí ženy, jak mohou díky změnám v myšlení, jemnému líčení a vkusnému oblékání svoji krásu zářit do světa každý den a cítit se spokojeněji. Je autorkou knihy Magicky ženská a stejnojmenného online kurzu. Je taky maminkou 15ti měsíčního syna, partnerkou a vášnivou cestovatelkou.
magickyzenska.cz


Honza Vávra

terapeut, lektor, hudebník a otec 

Profesně se věnuje terapeutické práci, ve které vychází ze studia Gestalt terapie a zároveň alternativních přístupů jako je kineziologie, regresní práce se vzpomínkami, ... Zajímá ho, jak se člověk rozvíjí v průběhu celého života a jak tvoří svůj životní příběh a se svými klienty hledá odpověď, jak žít v harmonii se sebou samým, světem i druhými. V souvislosti s výchovou vlastních dětí i snahou přispět u nás ke zlepšení komunikace a vztahů rodičů a dětí, a prevenci dětských zranění, které stále opakovaně řeší v práci s klienty, založil českou a slovenskou pobočku Gordon Training, ve kterém se zabývá rozvojem skupin pro rodiče a přípravou jejich instruktorů.
Otec dvou synů, se kterými postupně prochází životní zkušenosti od domácích porodů, přes průvodcování v lesní školce, k domácímu vzdělávání. Ale hlavně mě to inspirovalo ke změně přístupu k práci a své životní cestě. S manželkou Alenou Vávrovou již několik let rozvíjí zajímavý model rodičovské "napůl." a členění času mezi práci a rodinu. Hrál také v několika kapelách a v poslední době se věnuje netradičním podobám hlasu a zpěvu v sólovém projektu Hlavois
www.kineziologiepraha.cz, www.gordoninstitut.cz